Приятелка на Любен Дилов-син разкри каква смърт си е пожелавал

Цанева разказва, че веднъж го попитала защо пие толкова много къси кафета и пуши силни цигари

https://show.blitz.bg/vip/priyatelka-na-lyuben-dilov-sin-razkri-kakva-smart-si-e-pozhelaval Show.blitz.bg
Приятелка на Любен Дилов-син разкри каква смърт си е пожелавал

Трогателен спомен за Любен Дилов-син сподели неговата приятелка Мирослава Цанева след новината за смъртта му. В публикация в социалните мрежи тя разкри личен разговор, който е водила с писателя и публицист преди години, който се оказва пророчески. 

Цанева разказва, че веднъж го попитала защо пие толкова много къси кафета и пуши силни цигари. Отговорът му я оставил без думи.

„За да падна от раз и да не съм в тежест на децата...“, отвърнал тогава Любен Дилов-син.

С тези думи той споделил как си представя своя край – внезапен и без да натоварва близките си с продължителни грижи.

 

В емоционалния си пост Мирослава Цанева го описва като човек с голямо сърце и добра душа.

„Любаче му казвах, беше изключително добра душа. Сбогом, приятелю...“, написа тя.

Публикацията ѝ бързо привлече вниманието на негови приятели и почитатели, които продължават да споделят спомени за него в социалните мрежи.

След кончината на Любен Дилов-син десетки известни личности от културния и обществения живот публикуваха свои емоционални послания, с които се сбогуваха с писателя, журналиста и общественик, оставил ярка следа в българската литература и обществен дебат.

 

Горещи

Коментирай
1 Коментара
Браво Любаче
преди 1 месец

На-накрая успя, евала на ваксините!

Откажи