Радина Кърджилова и Деян Донков отново се събраха заедно, но не в живота, а на сцената. Двамата участват заедно в хитовата пиеса "Хеда Габлер“, в която Радина заема ролята на главната героиня, а Донков е поканен като съдия Брак. Премиерата на постановката ще бъде в края на другата седмица, а репетициите текат усилено.
Уви, очакванията на режисьора, че подготовката ще протече гладко и бившите взаимоотношения между двамата актьори няма да повлияят, претърпяват неуспех.
"Деян не спира да прави критични подмятания относно актьорската игра на Радина, постоянно й прави забележки. Тя е доста търпелива, явно е свикнала да я мачка, но за останалите е доста неприятно", разказват техни колеги от Народния театър.
По думите им по време на репетициите Донков критикувал бившата си и постоянно правел фасони, за да я разклати психически, пише Intrigi.bg.
"От километри си личи какво напрежение има помежду им, дори омраза. Динката на няколко пъти я нарече зад гърба й "бездарница“ и "студена кукла". Гледа я с неприязън и не може да го скрие, а Радина се опитва да се преструва, че той не съществува на подиума, въпреки че имат общи сцени", признават още колеги.
Според тях той не можел и да се примири с факта, че играят заедно в пиеса, в която тя има главна роля, а неговата е второстепенна.
Иронично, в "Хеда Габлер" Донков трябва да го играе силно привлечен от героинята на Радина. Героят му – безскрупулен и нагъл адвокат, в края на пиесата става причина за самоубийството на Хеда (Радина).
Разбира се, разпределението на героите е направено отдавна – още много преди фактическата разяла между Донков и Радина. Ясно е, че към днешна дата актрисата не би се съгласила да играе заедно с Деян, но вече е с вързани ръце, разкри Intrigi.bg./show.blitz.bg