Дара повежда национална кампания за България след победата на "Евровизия"

Министерството на туризма залага на успелите българи за представяне на страната пред световната общественост

https://show.blitz.bg/vip/dara-povezhda-nacionalna-kampaniya-za-balgariya-sled-pobedata-na-evroviziya Show.blitz.bg
Дара повежда национална кампания за България след победата на "Евровизия"

Източник: Getty Images/Guliver

Победителката от „Евровизия 2026“ Дара влиза ударно в мащабна национална кампания за представяне на България пред световната общественост.

Новият проект на Министерството на туризма залага изцяло на изключителния авторитет на успелите българи. Стратегията предвижда заснемане на специални клипове и рекламни материали с популярни артисти, спортисти, учени и млади таланти, които притежават високи постижения.

Дара се отказа от участие на фестивал в Баку след критики в социалните мрежи


Министърът на туризма Илин Димитров връчи на певицата статуетка с роза, която е най-популярният символ на страната ни. Той обяви, че държавата има крещяща нужда от своите звездни лица, за да научат милиони хора за българската история и красота.

Дара избра родния си град Варна като мястото, с което остава най-силно свързана.

Изпълнителката заложи на историческия коз с бележитите паметници на морската столица, сред които са Варненският халколитен некропол с най-старото обработено злато в света, феноменът „Побити камъни”, Аладжа манастир и Римските терми.

Световна сензация идва заради Дара! Никой не е виждал лицето й


На официална среща в Министерството на културата певицата сподели, че историята е била любимият ѝ предмет в училище. Тя подчерта, че личното и почувствано послание стига много по-силно до хората, като припомни и силното си емоционално преживяване при посещението на Белоградчишките скали.

БНТ се включва директно в разпространението на силната национална идентичност на международния пазар. Генералният директор на медията Милена Милотинова подчерта, че България е древна държава, дала на света една от най-разпространените писмености, и този разказ трябва да бъде представян мащабно.

„Евровизия“ е световно шоу, което осигурява целогодишна рекламна кампания на страната-домакин, а блясъкът и популярността на DARA гарантирано ще повишат международния интерес към България./show.blitz.bg

Горещи

Коментирай
1 Коментара
purko
преди 30 минути

Наречете ме, както искате, но това момиче толкова го надъхахте с похвалите си, че тя им повярва и сега й гледайте сеира! Дори примата ни, която ще я гледаме на сцената, докато не се изложи - си позволи да я похвали от немай-къде, без да я симпатизира, което ме кара да я попитам? Абе, Лили, ти би ли изпяла това нещо, “бангаранга“, а? От какво си запленена, от текста ли?!?, от музиката ли?!?, от хореографията ли?!? ПЪЛЕН ПОТРЕС! И това е “Евровизия", в която гласовете на мигрантите в Европа, решиха тази простотия да вземе връх. Като Българин - извинете ме, но не се гордея с нея!

Откажи